השאירו פרטים ונחזור אליכם:

מי בר בלוג חשיבות שתיית מים

חשיבות שתיית מים

חשיבות שתיית מים

חשיבות שתיית מים מים מהווים כ 60-70% מהרכב הגוף ולכן לשתיית המים ישנה חשיבות גדולה מאוד. התקנת מיני בר אשר הופכת את זמינות המים לגדולה יותר מגדילה את תדירות השתייה.

תפקיד המים בגוף האדם

מים מהווים כ-60%-70% מהרכב הגוף, כך שלמעשה לשתיית מים ישנה חשיבות גדולה מאוד.

למים תפקידים רבים בגוף האדם (הוצאת חומרי פסולת שהצטברו בגוף, סיוע בעיכול מזון, ויסות חום הגוף ומניעת הצטברות רעלים). לדוגמה, כאשר גוף האדם מתחמם עקב פעילות גופנית או עקב שהייה במקום בטמפרטורה גבוהה, הגוף מפריש נוזלים (מזיע) ועל-ידי כך מתקרר ומווסת את טמפרטורת הגוף. הדבר החשוב הוא שלאחר וויסות הטמפרטורה, כלומר לאחר שהגוף איבד נוזלים בפעולת ההזעה, יש צורך דחוף להחזיר את הנוזלים שאבדו על ידי שתית מים ומילוי המאגרים בגוף (מחקרים מראים שבני אדם שותים מים באופן תדיר יותר כאשר מותקנים בביתם מתקני שתייה מסוג מיני בר.

סיכונים בגלל מחסור בשתייה

כאשר הגוף לא מקבל כמות המים הנדרשת, עלולים להיווצר בו רעלים וכן נזקים רבים (אבנים בכליות, קריסת מערכות, התייבשות וכו'). כמובן שבעת פעילות גופנית או שהייה בשמש או במקום מחומם (כגון סאונות וכדומה), סכנת ההתייבשות גדולה בהרבה, וכן מחסור המים משפיע על ביצועי האדם בפעולותיו היומיומיות. בדיוק כמו מחסור בסוכר שגורם לבעיות ריכוז - גם מחסור במים גורם לביצועים כושלים.

איבוד נוזלים

רוב האנשים משוכנעים שאיבוד נוזלים והתייבשות הם תוצאה של חום רב או פעילות גופנית מאומצת. אולם התייבשות מתרחשת לעיתים קרובות גם בחורף ובמקומות קרירים, וזאת בגלל שהגוף קר יחסית כך שלא מרגישים את הצורך בשתיית מים (לא מרגישים צמאים). כמו כן, בני אדם מאבדים נוזלים גם בעקבות מתן שתן או קלקולי קיבה (לעיתים מאכלים מסוימים יכולים לגרום לשתן מרובה וכך לאובדן משמעותי של נוזלים). כיוון שהגוף לא מסוגל לאגור מים - סכנת ההתייבשות תמיד קיימת.

כמות מים מומלצת

ברוב התפריטים הנכתבים על-ידי תזונאים קליניים מומלצת כמות שתייה של 10-12 כוסות מים ביום. יש לדעת שגם ירקות, פירות ושאר מאכלים מכילים גם הם כמות מים (כמו למשל מרקים או סלטים מבושלים).

מדוע רצוי להתקין בבית מתקן מיני בר?

כידוע, מעבר למי ברז ישנן בשוק המים אפשרויות נוחות ורבות לשתיה, וישנם מתקני מיני בר מסוגים שונים. כאמור בתחילת המאמר, התקנת מתקני מיני בר של החברות השונות בשוק (מי בר, תמי 4 וכו'), גורמות לאנשים לשתות כמות מים גדולה בהרבה מאשר שתייה דרך מי ברז או באמצעות מים מינרלים מבקבוק.